Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach serdecznie zaprasza 23 sierpnia br. o godz. 18.00 na finisaż  wystawy "Serce Gdyni - plac Kaszubski i jego mieszkańcy w dawnej fotografii". Spotkanie poświęcone będzie historii placu Kaszubskiego  w Gdyni (dawniej Rynek Kaszubski), a także związkom Kartuz z Gdynią. W programie m.in. zwiedzanie wystawy, a także koncert akordeonowy Marcelego Łabudy. Przewodnikiem po wystawie będzie Andrzej Busler, prezes gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Pomysłodawcami wystawy są: Marcin Scheibe – potomek gdyńskiej rodziny rybackiej Scheibe, gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Kaszubskie Forum Kultury w Gdyni.

Na przeszło 20 planszach można zobaczyć dziesiątki zdjęć, prezentujących m.in. dawne rybackie chaty, czołowych gdyńskich rybaków, powstające kamienice jak i wielu dawnych mieszkańców tego miejsca. Ekspozycję można oglądać w kartuskim Muzeum do końca sierpnia br.