W dniu 20 października (wczoraj) w naszym Muzeum odbył się wernisaż prac malarskich artystki Stanisławy Neubauer pt. „Magia Kaszub”.

Stanisława Neubauer jest somoninianką, maluje od ponad 20 lat. Tematyką jej prac są przede wszystkim pejzaże kaszubskie, architektura wsi czy też etnodizajn. Na wystawie można podziwiać ponad 70 prac artystki.

Na otwarcie wernisażu  przybyło kilkudziesięciu gości, w tym Wojciech Jaworowski burmistrz Kartuz, Ryszard Mielewczyk przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego oraz przyjaciele artystki.

Po  przywitaniu zebranych gości, uroczystego otwarcia wystawy dokonała dyrektor kartuskiego Muzeum Barbara Kąkol.

Wernisaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a prace pani Steni wzbudziły entuzjazm i podziw  wśród zwiedzających, którzy docenili wielobarwność pejzaży.

Sama artystka powiedziała - To co się na nich znajduje wynika z mojej głębi i z tego co mi w duszy zagra. Wystawę prac można oglądać w Muzeum Kaszubskim do 20 listopada.

Wystawę uświetnił występ dwóch młodych dam Marty i Rozalii, które pod okiem Sebastiana Szumana dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach zagrały piękny koncert gitarowy.

Serdecznie zapraszamy.

Relacja fotograficzna z wystawy dostępna jest po kliknięciu w przycisk "Czytaj więcej..."

Fot. Ryszard Mielewczyk