WYSTAWA OKUPACJA HITLEROWSKA NA KASZUBACH

Początek września na Kaszubach jest czasem, w którym częściej niż zwykle wraca się do wydarzeń związanych z II Wojną Światową na tym terenie. Jest to okres zadumy nad losem mieszkańców, którzy cierpieli w wyniku walk i okrutnego reżimu nazistowskiego. Z tej okazji w  Muzeum Kaszubskim w Kartuzach otwarto wystawę pt. „Okupacja hitlerowska na Kaszubach” przygotowaną we współpracy z IPN, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Techniki Wojskowej Gryf oraz Muzeum Polskiego Czynu Zbrojnego w Armiach Sprzymierzonych.

Zgromadzeni goście mogli nie tylko obejrzeć wystawę, na której opisano najważniejsze wydarzenia oraz elementy życia codziennego z okresu wojny. Dodatkowymi atrakcjami były sprzęty i mundury wojskowe a także interesujący wykład pracownika Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Jana Daniluka, który opowiadał o polityce władz niemieckich wobec Kaszubów w latach II Wojny Światowej.

Wystawa potrwa do 3 października 2016r.