Wystawa pt.  Gerard Labuda, 1916-2010, Kaszuba w Poznaniu

Muzeum Kaszubskie w Kartuzach serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w świętowaniu 100-lecia urodzin Gerarda Labudy. Z tej okazji, w budynku muzeum przy ul. Kościerskiej 1 można będzie zwiedzić wystawę pt. „Gerard Labuda, 1916-2010, Kaszuba w Poznaniu” przygotowaną przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Biuro Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Wszystkie uroczystości rozpoczną się 18 września o godz. 8.15 na miejscu zbiórki przy parkingu przy ul. Wzgórze Wolności, skąd nastąpi transport gości do Nowej Huty, gdzie odsłonięty zostanie pamiątkowy obelisk. Po powrocie o godz. 11.00 w kościele pw. WNMP w Kartuzach odprawiona zostanie uroczysta msza święta, a po niej przejście do Kartuskiego Centrum Kultury, gdzie zaplanowane są kolejne wydarzenia.